Favorilerine Ekle | Giriş Sayfan Yap | Tavsiye Et

Kurs Tanıtım Sayfası | Süper Üye Kimdir? | Menü Tasarımı Konulu Örnek Ders
Kod İndir| Hazır Kodlar | Makaleler| İpuçları | VB .NET Kursu | Dersler | Forum | Alt Bölümler | Servisler
    Merhaba Misafir
    Anasayfa » Forum Anasayfa » Kategori: C/Visual C++/C#
Üye Girişi
Kullanıcı Adı:  
Şifre : 
Kaydet ?
Siteden tam olarak faydalanabilmek için üye olmalısınız.
Unuttuğunuz şifrenizi öğrenebilmek için kayıt sırasında verdiğiniz Hatırlatma Cevabı'nı bilmeniz gereklidir.
Şifre hatırlatma işlevini sadece 3 defa kullanma hakkınız vardır.
Kullanıcı adını ve şifresini unutan üyelere email ile yardım verilmez.

Aktivasyon Gelmedi mi?Aktivasyon mesajınız email adresinize gelmedi mi?
Buraya tıklayarak bir kez daha aktivasyon mesajı gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Lütfen email hesabınızın BULK ve SPAM klasörlerini de kontrol ediniz.
Rastgele Makale

Excel hücrelerine girdi?im metinler, ekranda hücreye s??m?? gözükse bile, yaz?c?dan eksik ç?k?yor. N

Yazar: Webmaster

Webmasterlar
Sitenize Ekleyin!
Sitenizde "Son Eklenen 10 Visual Basic Yazısı"'nı göstermek ve içeriğini zenginleştirmek için buraya tıklayınız.

Vbasicmaster.com'a link verin!
Aşağıdaki minik banneri sitenize eklemek için tıklayın!

Üye Sayısı:
Ziyaretçiler nerede?

"C# Database Bağlantısı"

Öncelikle hepinize selamlar ve yazımı okuyanlara teşekkürler.

Ben amatör seviyede hobi olarak vb6 ile programlar yapmaktayım. Yaptığım programların hiç biri ticari değil. Çalıştığım yerde veya kendi amaçlarım doğrultusunda kullanmak üzere yaptığım bir kaç çalışmam var.

Bunun yanı sıra bu sıralar c# 'a merak sarmış bulunmaktayım. Ancak başlamadan önce sizlerden de fikir almak ihtiyacı duydum. Neyse lafı fazla uzatmayayım sorum şu ki;

c# ile bir teknik servis programı yapmak istiyorum, başladım. Ancak aklıma yatmayan şey şu veri tabanına kayıt girmek, sorgulamak yada kullanıcı denetimi gibi işlemleri yaparken her seferinde yeni bir bağlantı oluşturmak zorunda kalıyorum (yada bilmediğim için böyle yapıyorum). Programa girerken bir bağlantı oluştursam ve programdan çıkana kadar tüm formlarımda ve tüm sql işlemlerimde bu bağlantıyı kullansam daha iyi olur diye düşünüyorum. Bunu c# da yapmanın yöntemi nedir? Mümkün müdür?

Not: vb6 ile yaptığım Personel Devam Kontrol sisteminde böyle yaptığım için bu şekilde sordum. Bir modülde bir bağlantı başlatarak tüm formlarımda bu bağlantıyı kullandım ve programdan çıkarken bu bağlantıyı kapatarak işlemlerimi tamamladım.

Üyeye Özelden Mesaj At aslanakyol | 25.04.2011 18:23

NHibernate kullan derim

Üyeye Özelden Mesaj At xxxmcs | 16.06.2012 22:08

Tüm Kategoriler | C/Visual C++/C# | C/Visual C++/C#  1. Sayfa
© Hakan Ersöz 2000-2013| Üyelik Sözleşmesi | | Ödeme Bildirimi
Sitemizden yenilikleri hemen öğrenin, pop upları engelleyin, chat yapın... ToolBarımızı indirin:
Vasicmaster Toolbar'ı indirin