Favorilerine Ekle | Giriş Sayfan Yap | Tavsiye Et

Kurs Tanıtım Sayfası | Süper Üye Kimdir? | Menü Tasarımı Konulu Örnek Ders
Kod İndir| Hazır Kodlar | Makaleler| İpuçları | VB .NET Kursu | Dersler | Forum | Alt Bölümler | Servisler
    Merhaba Misafir
    Anasayfa » Forum Anasayfa » Kategori: Web site tanıtımları ve kaynaklar
Üye Girişi
Kullanıcı Adı:  
Şifre : 
Kaydet ?
Siteden tam olarak faydalanabilmek için üye olmalısınız.
Unuttuğunuz şifrenizi öğrenebilmek için kayıt sırasında verdiğiniz Hatırlatma Cevabı'nı bilmeniz gereklidir.
Şifre hatırlatma işlevini sadece 3 defa kullanma hakkınız vardır.
Kullanıcı adını ve şifresini unutan üyelere email ile yardım verilmez.

Aktivasyon Gelmedi mi?Aktivasyon mesajınız email adresinize gelmedi mi?
Buraya tıklayarak bir kez daha aktivasyon mesajı gönderilmesini sağlayabilirsiniz.
Lütfen email hesabınızın BULK ve SPAM klasörlerini de kontrol ediniz.
Rastgele Makale

basit bir form efekti

Yazar: aysemert
formumuzun arka plan?nda ismimizin çember olarak yazmas?na ne dersiniz?

Webmasterlar
Sitenize Ekleyin!
Sitenizde "Son Eklenen 10 Visual Basic Yazısı"'nı göstermek ve içeriğini zenginleştirmek için buraya tıklayınız.

Vbasicmaster.com'a link verin!
Aşağıdaki minik banneri sitenize eklemek için tıklayın!

Üye Sayısı:
Ziyaretçiler nerede?

"forum sitesi yapma"

arkadaşlar nasıl bir forum sitesi yaparımm ücretsiz nasıl yapılır? yardımcı olursanız savinirim..

Üyeye Özelden Mesaj At b3bv | 14.01.2009 21:40

Merhabalar,
Şimdi bedava olarak forum yapmak deyimi hoş olmasa da free olarak web üzerinden indirebileceğiniz bir çok forum sitesi mevut.
PHP BB free olarak yer alan forum sitelerinden birisi.
Bunu siz istediğiniz şekilde özelleştirip ihtiyacınıza göre yönlendirebilirsiniz, ayrıca Tomcat'in de desteklemekte olduğu free forum siteleri bulunmakta.
Google size bu konuda yardımcı olacaktır.
Yok hayır ben kendim yazmak istiyorum derseniz eğer, bu durumda free olarak MySQL veritabanının üzerinde java ya da PHP dillerini kullanabilirsiniz.
Diğer seçenekler için ise, belirli bir ücret durumundasınızdır, eğer kendiniz yazmayacaksanız...
İyi çalışmalar dileklerimle....

Üyeye Özelden Mesaj At brkevr | 15.01.2009 13:28

ok teşk.

Üyeye Özelden Mesaj At b3bv | 15.01.2009 17:16
çok detaylı yapmaktan bahsetmıyorsan basıt anlamada bir forum yapmak çok da zor değil. soruların sorulacağı bir sayfa, kategorilerin gosterileceği bir sayfa, soruların gosterildiği bir sayfa, soru ve cevapların gosterilceği bir sayfa olmak uzere ikafadan dort sayfan olcak. bir de uyelik sistemi için sayfların olcak. uye ekleme, profil bilgileri, şifre hatırlatma dilersen aktıvasyon içinde bir sayfa, veritabanında uyeler için bir tablo,kategorileri yazmak için bir tablo sorular için bir tablo, sorulara yazılan cevaplar içinde bir tablo olmak uzere 4 tablo olcak. bunu kendine gore geliştirebilirsinde

işin bu kısmı çok da zor değil. gelelim onemli kısma. boyle bir sistemde oncelikle kategorileme sistemi kullanacaksın. mesela sorularda kategoriid ve soruid olarak iki tane id alanı ve bunlardan soruid otomatik sayı alanın olmalı. cevaplar tablonda ise soruid ve cevapid(otomatik sayı) olcak. bunun yanında tablolarına konu başlığı soruyu yazan cevabı yazan tarih bilgileri gibi alanlarda ekleyebilirsin. içerik sana kalmış. kategorileme sisteminde QueryString ile girilen kategorinin veeya sorunun id sini açılacak olan sayfaya göndereceksınkı sayfa yuklenırken id ye göre tablondan bilgileri alsın

http://www.resim-yukle.gen.tr/images/g0tub6uo53ihjdi7um.jpg

http://www.resim-yukle.gen.tr/images/j6gqeywonu5f5g9cwsiw.jpg

şu anda hazırlamakta oldugum (asp net kullanıyorum) sitede kulanmak uzere basıt bir forum hazırlıyorum. sende buna benzer bişeyler yapabilirsin. tabı işin içine girince istekler ve karışıklıklar artıyor ama onemli olan başlamak. gerisi yavaş yavaş da olsa geliyor

Üyeye Özelden Mesaj At sahinkalem | 15.01.2009 20:34
Merhaba;
Bende kullanıyorum PhpBB forum tavsiye ederim. Kullanışlı ve desteği olan bir sistem.
http://forum.hediyemurat.gen.tr benim forum sayfam.
http://www.phpbbturrkey.com buradan inceleyip indirebilirsin, kurulumuda çok kolaydır.
Başarılar. :)

Üyeye Özelden Mesaj At aKTueLMuRaT | 02.02.2009 11:41

Tüm Kategoriler | Web site tanıtımları ve kaynaklar | Web site tanıtımları ve kaynaklar  1. Sayfa
© Hakan Ersöz 2000-2013| Üyelik Sözleşmesi | | Ödeme Bildirimi
Sitemizden yenilikleri hemen öğrenin, pop upları engelleyin, chat yapın... ToolBarımızı indirin:
Vasicmaster Toolbar'ı indirin